30 Ocak 2009 Cuma

Benim Hiç Senim Olmamış Gibi

Varlığınla yokluğun arasında kalmayacağım artık, sadece olmayacaksın. Sensiz kalma ihtimali olmayacak aleyhine kurulmuş cümlelerimin sonunda. Belki birkaç satır arasında unutulacaksın bir müddet sonra. İçimden olmayacak, boş bir kağıdın gölgesine sığınmayacak sana sitemlerim. Hani hep kızardın ya “Konuş konuş konuş” derdin, haykırabilir miyim şimdi korkaklığını. Bıraktığın bu mavi düşleriyle avunan yalnızlığı, artık sahiplenilmeyecek olmanın burukluğunu yaşarken, haykırabilir miyim dersin, susar mıyım, gülüp geçer miyim yoksa ...?

Aslında alıştırmalıyım kendimi hiç dönmeyecekmişsin, dönülmeyecek bir yerdeymişsin gibi farzetmeli, unutmalı. Seni hiç tanımamış gibi yaşamımı sürdürmeliyim. Var olduğum her yer aşkın şehri olmalı artık, yeniden sevmenin, sevilebilmenin yeri her yer, zamanı yaşanan ve gelecek tüm zamanlar olmalı benim için. Evet, sayfalardan koparıp bir bir savurmalıyım seni yaşanmış tüm zamanlara, uzaklaşan her adımımla hapsetmeliyim bu anılar sokağına. Kopan takvim yaprakları sensiz geçen günleri saymamalı, yokluğunun güncesini tutmayı artık bırakmalıyım. Her yeni güne seni getirmedi diye isyan etmemeliyim. Kabullenebilmeli, hazmedebilmeli, aldırmamalı hatta sana hak verebilmeliyim. Bu satırlarla büyümeye başlamalıyım, sırf seni ve çocuklaşan bir aşkı kolayca unutabilmek için. Zira yoksun. Sanki benim hiç senim olmamış, sanki bizi hiç yaşamamışız, sanki aşk denen o hoyrat şarkıyı mırıldanmış ve sonra yarım bırakmışız gibi.

Artık yeni bir şarkı söylemenin vakti, Yaşanmışlığına, yitikliğime hiç aldırmadan, Sanki benim hiç senim olmamış gibi...(alıntı)

8 yorum:

birdutmasali dedi ki...

büşracığım ne demeliyim bilemiyorum..
öylesine net ifadeler kii.......
AMA.. HAYAT HEP DEVAM EDİYOR KALDIĞI YERDEN ÖZELLİKLE :(((((

ÇOK GÜZEL YARINLARIN OLSUN CANIM..
SEVGİLER nUnU

Büşra dedi ki...

Nunu'cuğum seni görmek çok güzel inan.Güle yüzün hep öyle kalsın. Öpüyorum.

Lúcia Russo dedi ki...

Hi, how are you?
I love these pictures on your blog.
Bye and kiss
Lúcia

3prenses dedi ki...

çok etkilendim.üzüldüm.insanın içine işleyen yazı bu.

Büşra dedi ki...

Hi,Lucia thx Im fine
how are you?

voodoo_bird dedi ki...

süper büşra ablacım yine yaptın yapıcanı ağlattın beni AMAM boşver diyelim...
hayatt devam ediyo ....

Cida Crochêt dedi ki...

ÓLÁ CRIANÇA...
VIM TE AGRADECER POR ME ACOMPANHAR
QUE HONRA SER SUA AMIGA
VOCÊ É LINDA {BEAUTIFUL}
HTTP://TIACIDACROCHE.BLOGSPOT.COM
I LOVE YOU

anamarin dedi ki...

Hi Büsra,
Thank you for look my blog.

kiss