7 Ağustos 2010 Cumartesi

Favorim.))

We lost

The clouds is in sad black color Shot rain is weeping for us My hope dead, time is flying away Separation is the lord, we are servants of it

Your hands dead in mine It was wounded bird that was afraid It flew from love that over

I'd like to say - «nobody stopping you» But in my throat is lump, I lost my words I never be in love until death Because my heart lost in my body

Angels will came from white heavens They are saving you: prayers, wishes But I am far away, on end of passion Every day of mine is covering in your loneliness

I with you – not ending story We are walking on different roads It is life You blew in the distance as fast wind I'll live with dead rose in my heart by years. If it is life! We are sleeping in different evenings And then grew up in different mornings Saying that love is mistake, We'll look for consolation in other bodies, but t is useless We will feel secret pain You must know it – I will leave for you the best place in my mind Garden of my heart was grabbing As every hair As sun that losing I every-time wait for you in this town Thinking that some day you will back Hey, love, be care with you Be care with you, the most love!

KAYIP..TARKAN."Dinlemek için tıklayın

12 yorum:

Çileksuyu Sibel dedi ki...

cokkk guzeldi cok duygulandim ben:( sayende haberim oldu ve cok iyi geldi....

NiLaY dedi ki...

gerçekten çok güzel, benim de favorim bu :)
sevgiler..

derya dedi ki...

Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesi dileğimle. Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara.

gamze dedi ki...

büşra hanım size acil ulaşmam gerekiyor..ama mail adresinizi bulamadım lütfen bi şekilde adresinizi bana ulşatırın..tşk..

tejedora social dedi ki...

hello... how are you??? kisses from Chle!!!

Adsız dedi ki...

Hi, i just want to say hello to the community

dikisdersi dedi ki...

özlettiniz kendinizi...

Fazemos de Conta dedi ki...

Hi my dear, how are you?
And where are you?
I hope you are ok.
Hugs from Brazil,
Lúcia

Adsız dedi ki...

Senin şimdiki stil ve tema harika benim kişisel blog sitesi kodlu almak konusunda fikirler bulmaya çalışan web düşlüyordum. Eğer kendinize kodu mu yoksa işe onu kişisel olarak sizin için halletmek için bir coder mi?

Adsız dedi ki...

Vay! Teşekkürler! Ben her zaman ki gibi siteme bir şey yazmak istedim. Bloguma mesajlarınızın bir kısmını alabilir miyim?

Adsız dedi ki...

ilginc blog icin tesekkur

KİZHATCE dedi ki...

nerelerdesin arkadaşım inş. her şey yolundadır,sevgiler...