31 Ekim 2009 Cumartesi

Fırın ve buzdolabı kulpları için:))

İster buzdolabınızın ,isterseniz fırınlarınızı kulpuna yapabileceğiniz hoş bir örnek.

27 Ekim 2009 Salı

vkod şenliği

Vkod Şenliği

vkod şenliği

Adapazarı-Poyraz Gölü

Teneke de Tavuk Pişirme

Hafta sonu, vkod ile Adapazarı- Poyraz gölüne gitmiştim.Orada yapılan bu teneke de tavuk pişirme çok güzel olmuştu. Fotoğraflar aşamaları oldukça net gösteriyor.Pişirme süresi ise 30-45 dk arasıdır. Size lazım olan, gördüğünüz gibi bir kek kalıbı ve kebep şişi. Tavukların üzerine tenekeleri koyduktan sonra hava almaması için etrafı çamurla sıvandı. Bu olayın en güzel yanı ise bütün işleri bayların yapması idi:))

24 Ekim 2009 Cumartesi

Eda'ya kuçak dolusu sevgiler...

Bu saate kadar bloğuma bakamamıştım.Açtığım an yaşadığım şaşkınlığı ve mutluluğu sizlere anlatamam. Eda'cığım,sen bir tanesin.Beni çok ama çok mutlu ettin,Allah'da senin mutluluğunu daim etsin hayatım.

21 Ekim 2009 Çarşamba

Si senyorita...

GENÇ ve güzel İspanyol düşes, atletik yapılı ve yakışıklı uşağının gözlerine anlamlı anlamlı bakarak konuşur:

Moze ayakkabılarımı ve çoraplarımı çıkar!

Si senyorita

Moze, elbisemi çıkar!

Si senyorita

Moze, sutyenimi ve külotumu da çıkar!

Si senyorita

Şimdi beni iyi dinle Moze. Bir daha seni elbiselerimi giyerken yakalarsam işten kovarım, tamam mı......

Onu unutabildiniz mi?

Barış Manço ne de güzel kızıyor eski sevgiliye: “Unutmak kolay demiştin, alışırsın demiştin, öyleyse sen unut beni, yeter ki benden isteme.” Kolay değil elbette unutmak, ama imkânsız olduğu da söylenemez. Her şeyden önce hakikaten niyet etmek gerekir unutmaya. Ondan sonra herkes kendince unutma teknikleri geliştirebilir. Zamanın üzerine düşen işlevi yerine getirmesi için beklenebilir ya da mevcut çiviyi sökmek için başka çivilerden yararlanılabilir. Ama öfke, nefret ve hasret gibi unutma düşmanı duygulara dizgin vurmak da gerekebilir. Şimdi düşünün bakalım kimi gerçekten unutmak istediniz bir zamanlar? Peki, başarabildiniz mi? ???????????????

Beyin Kanaması:((

Mangal yaparken aniden Sinem'in ayağı takılır ve düşer. Hemen Ambulansa haber vermek istedilerse de Sinem buna karşı çıkar.. Kendisini iyi hissettiğini, ayakkabıları yeni olduğu için düştüğünü söyler... Biraz titrek ve solgun göründüğünden, arkadaşları üstünü başını temizlemeye yardımcı olurlar ve önüne dolu bir tabak koyarlar.. Çünkü elindeki tabağı da düşürmüştür. Sinem akşama kadar diğerleriyle birlikte eğlenmeye devam eder. Fakat aksam olduğunda Sinem'in eşi arkadaşlarını arayıp, Sinem'in hastaneye kaldırıldığını haber verir. Akşam saat 23:00'te ise Sinem maalesef vefat eder. Meğer Sinem mangal yaparken beyin kanaması geçirmiş. - Eğer herhangi biri bunun bir beyin kanamasi oldugunu anlasaydı Sinem bugün hayatta olabilirdi. Lütfen aşagıdaki yazıyı dikkatle okuyunuz:

Beyin kanaması oldugunu anlamak için asağıdaki dört adımı uygulamak gerekir: Beyin kanamasi semptonlarını anlamak çok zor olabilir. Fakat bu konuda bilgisiz olup beyin kanaması geçiren kişiye müdahale edilmezse, beyni çok ciddi zararlar görebilir. Doktorlar, artık herkesin aşağıdaki 4 adımı uygulamakla, bunu kolayca anlayabileceğini söylemektedir. 1=Kişinin gülümsemesini istemek (eğer yapamazsa = Felç demektir) 2=Kişinin çok basit bir cümle söylemesini istemek ('Bugün çok güzel bir gün') gibi. 3=Kişiden her iki kolunu birden kaldırmasını istemek . 4=Kişiden dilini dışarı çıkartmasını istemek. Eger yamulmuşsa bu da felç geçirdiğine işarettir. Eğer kişi bu dört adımdan birini yerine getiremiyorsa – 'lütfen' derhal acil Servise haber veriniz ve Doktora telefonda durumu izah ediniz.

Gül Yastık

Derya Baykal'ın sitesinden aldım,çok hoşuma gitti ve sizlerle paylaşmak istedim. http://www.deryabaykal.com/yazi.php?p=1708

Çocuk Çorapları

Çocuklarınız için bu çoraplardan yapabilirsiniz.Çok şekerler,ben yapacaklarımın sırasına koydum bile:)) http://www.orguogrenelim.com/orgu/nakis

16 Ekim 2009 Cuma

Sevgili Elvan'nın Mimi.

 • En sevdiğiniz 3 çicek ismi?
 • Mor menekşe,sümbül,orkide.
 • Gerçekleşmesini istediğiniz 3 hayaliniz?
 • Yurt dışı seyahati,müsstakil bir ev.
 • En sevdiğiniz ve en sevmediğiniz 3 huyunuz.
 • (Sevgiğim huylarım)-Sakin yapılı oluşum,küçük şeylerle mutlu oluşum,İnsanları olduğu gibi kabullenmeyi bilmem.(Sevmediğim huylarım)-Herkese çabuk güvenmem,hakmetmeyenlere bile değer vermem,fazla vicdan sahibi olmam.
 • Gıcık olduğunuz 3 hareket?
 • Toplum içinde kulaktan kulağa konuşulması,sesli yemek yenmesi,ter kokusu.
 • Bu benim dünyada en kara günümdü,dünya başıma yıkıldı ve bir daha ayağa kalkamam diye düşündüğüm olay.
 • Annemi kaybettiğim gün:(
 • Bloğuma ziyarete gelen bütün arkadaşları mimliyorum:))

Sigara içme odası:)))

Sigara içenler için sancılı bir dönemdeyiz:))Kış geldi ve sokaklarda sigara nasıl içilecek bilemiyorum.Ama sigara içenler için bir oda yapılıp tavanında da böyle bir esim olursa...Dışarıda içmek daha zevkli olur herhalde:))

Şık Bir Şal Modeli

Bu modeli, netten örgü'den aldım,çok beğendiğim için yapacaklarımın listesine ekledim.Sizlerle de paylaşmak istediğim için dayanamadım ve şimdiden paylaşayım dedim:)

Atkı ve Bere

Çocuklarınız için güzel bir model.

15 Ekim 2009 Perşembe

Boyalı Banyo Zemini:))))))))

Boyali banyo zemini !!!

Bir apartmanin 10cu katinda bir eglence de oldugunu farzet,tuvalete gitmek zorundasin.Banyonun kapisini aciyorsun.Dikkat et,yer boyali!! Nefes kesici degil mi?

Sevgili Cansudere'nin Mimi

Sevgili Cansudere beni mimlemiş,biraz geç oldu ama bu aralar çok yoğundum,bir de grip olunca bir türlü yazamadım.
 • En sevdiğiniz 3 çicek ismi?
 • Mor menekşe,sümbül,orkide.
 • Gerçekleşmesini istediğiniz 3 hayaliniz?
 • Yurt dışı seyahati,müsstakil bir ev.
 • En sevdiğiniz ve en sevmediğiniz 3 huyunuz.
 • (Sevgiğim huylarım)-Sakin yapılı oluşum,küçük şeylerle mutlu oluşum,İnsanları olduğu gibi kabullenmeyi bilmem.(Sevmediğim huylarım)-Herkese çabuk güvenmem,hakmetmeyenlere bile değer vermem,fazla vicdan sahibi olmam.
 • Gıcık olduğunuz 3 hareket?
 • Toplum içinde kulaktan kulağa konuşulması,sesli yemek yenmesi,ter kokusu.
 • Bu benim dünyada en kara günümdü,dünya başıma yıkıldı ve bir daha ayağa kalkamam diye düşündüğüm olay.
 • Annemi kaybettiğim gün:(
 • Bloğuma ziyarete gelen bütün arkadaşları mimliyorum:))

Namazlık Modelleri

12 Ekim 2009 Pazartesi

Ispanya'da Altea'da halka acik bir tuvalet, bu bayan iceriye girecek.

Şimdi de içine bak:))

Tamamen tek tarafi gosterebilen bir camdan yapilmis.Disaridan hic

kimse iceriyi goremiyor,ama iceride boyle bir camin arkasinda

sen olsan tuvaletini yapmak icin oturabilir miydin :)

15 Dakika :))

Arkadaşlar çıkarın şişeleri Bir ayyaş grubu mezarlıkta içiyorlarmış. Bir müddet sonra mezarlığa bir cenaze getirilmiş. Ayyaşlardan biri kalkıp cenazenin yanına gidip, adamın neden öldüğünü sormuş. Cevap olarak adamın çok içtiğini bu yüzden genç yaşta, aniden öldüğünü söylemişler. Ayyaş arkadaşlarının yanına dönmüş " Arkadaşlar, bu içki çok kötü bir şey, bak gencecik adamlar ölüyor, gelin vaktimiz varken biz bu içkiyi bırakalım. Haydi, şişeleri kaldıralım." demiş. Bunun üzerine ayyaş grubu içmeyi bırakıp, konuşmaya devam etmişler. Derken 15 dakika sonra bir cenaze daha gelmiş. Aynı adam tekrar cenazenin yanına gidip adamın neden öldüğünü sormuş. Adamın yakınları ölenin çok düzgün biri olduğunu, ne içki ne de sigara kullanmadığını, gencecik yaşta neden öldüğünü anlamadıklarını söylemişler. Bunun üzere sarhoş koşarak arkadaşlarına geri dönmüş ve: - Arkadaşlar çıkarın şişeleri, topu topu 15 dakika fark ediyor.

10 Ekim 2009 Cumartesi

Kuzguncuk

Bu akşam, kuzguncuk'ta idim.Sahilden manzara çok güzeldi,özellikle boğaz köprüsünün görünümü harika.Fotoğraflarım çok net olmadı ama :( Kış gelmeden herkesin oraya gitmesini tavsiye ederim.