29 Eylül 2009 Salı

Tala'nın Hırkası

Kız çocuklarınıza örmek isteyebilirsiniz diye detaylı bir şekilde fotoğraflarını çektim. Mankenim hırkadan daha güzel ama:))

Pike Takımı

İğne oyaları gibi bu pike takımı da Esra'nın çeyizinden:))Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin. Pike takımının, kaneviçe işi bana ait,dantelini ise rahmetli annem örmüştü.Pikeyi ise kardeşimin eşi yaptı.

İğne Oyası

İğne oyası, yapmayı seven arkadaşlar için bu modeller:))

İğne Oyası

26 Eylül 2009 Cumartesi

Motifli Üçgen Şal

Üçgen Şal

Çift şişle örülen bu şalın,modelini daha iyi anlayabilmeniz için açık renk ile küçük bir parçayı sizler için ördüm.

24 Eylül 2009 Perşembe

Çok Üzgünüm:(((((((((((((

23 Eylül 2009 Çarşamba

BAŞIMIZ SAĞOLSUN..:(((>

Blogun sahibi Ufuk Çizgisi abimi kaybettik.:((( Mesut abi arife günü rahatsızlanmış hastaneye kaldırılmış gecesi haberim oldu gittim. ama kurtaramadılar vefat etti.:((( ertesi gün bayramın birinci günü oğluyla aşağıda resimlerini koyduğu sulukları doldurduğu yere defnedildi çok üzgünüm şu anda. On yıldır tanırdım çok dürüst çok güçlü biriydi bir çok insan onun dayandıklarına katlanamazdı. Hayalleri vardı ama yaşayamadı.:((( Herşey üst üste ters gitti bu on yıl içinde fakat hayallerinden vazgeçmemişti ama son 3-4 yıl herşey çok daha kötüydü çok taktir ediyordum şaşıyordum bu sabrına. Büyük bir aşk yaşamıştı ancak çok acılı zor bir aşktı, abi bir aşk bu kadar acı verirmi bir insana bırak derdim, sevgi emek demektir sonunda ödülüm büyük olacak derdi hep herşeye sabır ediyordu. Olmadı Mesut abi olmadı ortak hayallerimizde vardı..çok fazla şey üstüne geldi son bir aydır yüzü gülmüyor ağzını bıçak açmıyordu takma herşey düzelir diyordum ama teselli olmuyordu abime, çok iyi dürüst, çok insan biriydi ya, çok üzgünüm, burda eminim seveni dostu vardır bilmenizi istedim. Başımız sağolsun.:(((( UZUN ZAMAN SONRA, BLOĞA GİREBİLDİM VE SİZLERİN BLOKLARINI GEZİP YORUM YAZACAKTIM.BİR KAÇ ARKADAŞIMA YAZABİLDİM AMA BU YAZIYI GÖRÜNCE HER ŞEY DONDU:(((BEN KENDİMİ ÇOK AMA ÇOK KÖTÜ HİSSEDİYORUM.ALLAH RAHMET EYLESİN.....

Ghena ve Watin

Çocukları oyalamanın en güzel yolu:)) Sizlere de tavsiyem,kurabiye hamurunu yoğurun önlerine koyun.Çeşitli kalıplarla birlikte diledikleri şekilleri versinler.Bu, onları 2-3 saat oyalıyor,bir de pişince hepsini yiyorlar:))

Çocuk Atkısı

Yılan şeklini vermeye çalıştığım bu atkıda, umarım başarılı olmuşumdur:))

Dikdörtgen Şal

Çift şişle ördüğüm bu şalı, biraz renklendirmek için tek köşesine çicek yaptım:))

19 Eylül 2009 Cumartesi

18 Eylül 2009 Cuma

Yorum yazamıyorum:(

Arkadaşlar,2 gündür bloğumda bir sorun var yorum yazamıyorum,hiçbirinizin sayfasına giremedim:(

Keçe Çalışmaları Aksesuvar

İSMEK Kurslarından aldığım bir model,sizlerle paylaşmak istedim.Bu arada ben de kurdela nakışına gideceğim:)))

Keçe çalışması Çanta

16 Eylül 2009 Çarşamba

Pembe Şal

Evime gelenlere mankenlik yaptırmak hoşuma gidiyor ama gelenler artık yeter diyecek:))

15 Eylül 2009 Salı

14 Eylül 2009 Pazartesi

Çok ama çok farklı bir atkı

Biraz önce bitirdiğim bu model tamamen derleme bir modeldir.Üzerinde ki çicek başka yerden,atkının modelini başka yerlerden esinlenerek yaptım.Umarım beğenirsiniz,beresini de çiceğin iki yaprağı ile süsledim:)) Arkadan bağlamayı da çok sevdim,zira ne zaman atkı kullansam hep açılır yada montumun için de toplanır ve kaba dururdu.Bu şekilde kullanınca daha rahat ediliyor.Denemenizi tavsiye ederim.